Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Родниківка

РОДНИКІВКА (до 1946 року - Могильне, Сентове) - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Інгулу, за 35 км на південний захід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Цибулеве. Населення - 1334 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Липівка, Мар'янівка.
За колгоспом ім. Свердлова, центральна садиба якого міститься у Родниківці, закріплено 6980 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4974 га орної землі. Основний напрям господарства - хліборобство і тваринництво. 59 колгоспників нагороджені орденами й медалями.
Тут є середня школа, де 22 вчителі навчають 248 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 7890 книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, майстерні побутового обслуговування, 5 магазинів пошта. У парторганіза- ції - 51 комуніст, у 2 комсомольських - 55 членів ВЛКСМ.
Засноване село у 1754 році як військове поселення. В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У боротьбі проти німецько-фашистських загарбників на фронтах і в партизанських загонах брали участь 419 жителів села, 257 відзначені бойовими нагородами. За мужність і відвагу, проявлені при форсуванні Бугу та Дністра весною 1944 року, уродженцю села кулеметникові А. А. Антонову посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У Родниківці встановлено пам'ятники воїнам-визволителям і 174 полеглим односельцям.
Біля Родниківки виявлено залишки двох поселень передскіфського часу, ранньослов'янські поселення та поховання черняхівської культури.

Сучасна карта - Родниківка