Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Котовка

КОТОВКА (до 1923 року - Вільшанка, Косіївка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км на південь від районного центру і за 10 км від залізничної станції Гайворон. Населення - 1244 чоловіка.
На території села розміщена центральна садиба колгоспу ім. Котовського, за яким закріплено 2403 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1882 га орної
землі. Виробничий напрям господарства - хліборобство. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво, оджільництво, рибальство. 61 член артілі нагороджений орденами й медалями.
Працюють восьмирічна школа на 360 учнів (15 вчителів), клуб, бібліотека з фондом 3 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, пошта, ощадна каса, три магазини, побутова майстерня. У селі - 42 комуністи, 61 комсомолець.
Виникло село у першій половині XVIII ст. Перейменоване на Котовку на честь розгрому частинами дивізії Г. І. Котовського решток білобандитів у цій місцевості.
Радянську владу тут встановлено на початку березня 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни понад 250 жителів села брали участь у боротьбі з ні- мецько-фашистськими поневолювачами, 185 з них загинули, 211 нагороджені орденами й медалями. У Котовці споруджено пам'ятник радянським воїнам-визволителям.

Сучасна карта - Котовка