Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Паліївка

ПАЛІЇВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Виска. Населення - 1647 чоловік. Сільраді підпорядковане село Веселе.
У Паліївці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Щорса, за яким закріплено 2703 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2563 га орної землі. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових культур, цукрових буряків, соняшнику. Розвинуте м ясо-молочне тваринництво. За сумлінну працю 48 трудівників відзначені нагородами, серед них завідуючий молочнотоварною фермою П. С. Пигида - орденом Леніна, голова сільської Ради І. Ф. Поберецький - орденом Жовтневої Революції, 4 колгоспники - орденом Трудового Червоного Прапора.
Працюють восьмирічна школа, де 18 вчителів навчають 190 дітей, клуб, бібліотека з фондом 12 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла-садок на 40 місць, 3 магазини, побутова майстерня, відділення зв'язку.
Дві партійні організації налічують 38 комуністів, дві комсомольські - 35 членів ВЛКСМ.
Село засноване у другій половині XVIII століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
1922 року в Паліївці виникла сільськогосподарська артіль «Ударник», 1925 року - машинно- тракторні товариства «Новий труд» і «Один у полі не воїн». У червні 1929 року організовано ТСОЗ «Червона п'ятихатка». Наступного року селяни об'єдналися у колгоспи: «Червоний сівач», «12-річчя Жовтня», ім. Будьонного.
167 жителів воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 97 з них загинули, 74 наго
роджені орденами і медалями. В селі є пам'ятник воїнам-визволителям.

Сучасна карта - Паліївка