Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Покотилове

ПОКОТИЛОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване в нижній течії річки Ятрані, за 36 км на південний захід від районного центру і за 20 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 1087 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вербівка, Зрубанці, Орлове, Тарасівка, Ятрань.
У Покотиловому міститься центральна садиба колгоспу ім. Комінтерну, за яким закріплено 5557 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4270 га орної землі. Це багатогалузеве господарство з розвинутим тваринництвом м'ясо-молоч- ного напряму і хліборобством. 92 трудівники відзначені урядовими нагородами.
Працюють середня школа, де 20 вчителів навчають 217 дітей, будинок культури на 450 місць, дільнична лікарня на 25 ліжок, бібліотека, дитячі ясла, 5 магазинів, відділення зв'язку. У селі налічується 57 комуністів і 159 комсомольців.
Поселення на території сучасного села - слобода Покотилова - виникло в 60-х роках XVIII століття.
Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 237 жителів села, 98 з них нагороджені орденами й медалями, 118 загинули. Житель села Є. І. Чорноконь, що відзначився у Сталінградській битві,- повний кавалер ордена Слави. У селі встановлено пам'ятпик воїнам-визволителям.
Біля сіл Покотилового і Ятрані досліджено залишки поселень трипільської (III тисячоліття до н. е.) та ранньослов'янської черняхівської (II-VI ст. н. е.) культур. На околиці с. Орлового знайдено скарб доби бронзи - два браслети, уламки серпа і крученого дроту, п'ять стержнів і два зливки бронзи.

Сучасна карта - Покотилове