Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Якимівка

ЯКИМІВКА (старі назви - Чернече, Дункерт) - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Кильтеня, за 38 км на захід від районного центру. Населення - 460 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Андріївка, Виноградне, Дорофіївка, Канівка, Межове, Миропіль, Новостанівка, Південне.
В Якимівці міститься центральна садиба колгоспу «Ленінська правда», за яким закріплено 4884 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3660 га орної землі. У господарстві вирощують зернові і технічні культури, городину, розводять м'ясо-молочну худобу. З допоміжних підприємств діє цегельний завод. За сумлінну пращо 104 колгоспників нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Жовтневої Революції - бригадира тракторної бригади О. Д. Донцова, механізатора П. А. Волошипського.
У середній школі 30 вчителів навчають і виховують 225 дітей. 6 клуб, бібліотека з фондом 8,8 тис. книг, лікарня на 25 ліжок, аптека, готель, їдальня, побутова майстерня, 5 магазинів. У 2 партійних організаціях налічується 39 комуністів, у 2 комсомольських - 57 членів ВЛКСМ.
Село засноване у 1770 році.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року. 1927 року виник ТСОЗ, який 1929 року став базою для створення колгоспу «Світовий Жовтень».
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 276 жителів села, 134 з яких загинули, 127 удостоєні бойових орденів і медалей. Встановлено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям. Під час тимчасової окупації жителі села М. Т. Щербина, Г. О. Сиваченко, Г. А. Зоря, А. Й. Водяницький входили до складу підпільно-диверсійної групи, якою керував П. Д. Свердлик.

Сучасна карта - Якимівка