Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красносілля

КРАСНОСІЛЛЯ (до 1861 року - Княжа) - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на південний схід від районного центру і за 7 км від залізничної станції Цибулеве. Населення - 2682 чоловіка. Сільраді підпорядкований населений пункт Гутницька.
У Красносіллі міститься центральна садиба колгоспу «Росія», за яким закріплено 7484 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 6002 га орної землі. Господарство спеціалізується на птахів- пицтві. Діє птахофабрика на 50 тис. курей. У лютому 1971 року за успіхи, досягнуті в розвитку сільськогосподарського виробництва, виконанні п'ятирічного плану продажу державі продуктів хліборобства, тваринництва і птахівництва колгосп «Росія» нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, а голова правління І. Є. Адонін удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. 128 трудівників відзначені орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна - свинарка Є. І. Мироненко, доярка Г. П. Пантова, орденом Жовтневої Революції - комбайнер Л. М. Лобач і головний бухгалтер М. Я. Тукало.
Працюють середня школа, де 30 вчителів навчають 357 дітей, будинок культури на 600 місць, бібліотека з фондом 11,2 тис. книг. Є дільнична лікарня на 25 місць, аптека, побутові майстерні, відділення зв'язку, 6 магазинів, їдальня. У двох партійних і двох комсомольських організаціях - 78 комуністів і 129 членів ВЛКСМ.
Село засновано в середині XVIII століття.
В січні 1918 року в Красносіллі встановлено Радянську владу.
Влітку 1918 року, під час австро-німецької окупації, в селі створено партизанський загін, до якого входило понад 100 чоловік. Командував загоном житель села П. І. Олизько. Загін розгромив німецький гарнізон на залізничній станції Фундукліївка. В цьому бою П. І. близько загинув. Пізніше загін влився в одну з регулярних частин Червоної Армії. У 1922 році заснована сільськогосподарська комуна ім. Леніна. В червні 1924 року створено артілі ім. Крупської та ім. Чубаря, пізніше - кілька ТСОЗів. Згодом артілі і ТСОЗи були об'єднані в колгоспи ім. Крупської, «Хлібороб», «Змичка», «Політвідділ». 1930 року куркульська зграя по-звірячому вбила двадцятип'ятитисячника - робітника заводу «Червона зірка» Б. А. Будзинського, який організовував селян у колгоспи.
508 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 217 з них нагороджені орденами й медалями. Високо оцінені бойові заслуги уродженця села льотчика-штурмовика С. О. Німенка. Під час війни з білофіннами він був нагороджений орденом Червоної Зірки. У 1944 році С. 0. Німенко удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Під час тимчасової окупації села 5 жовтня 1941 року фашисти розстріляли комуні
стів О. Бевза, Н. Прохода, В. Андрєєва, Г. Назаренка, М. Кононенка та багатьох активістів. Понад 80 жителів села воювали у складі партизанського загону ім. Ворошилова, яким командував І. Д. Діброва. У 1943 році гестапівці розстріляли розвідника цього загону уродженця с. Гутницької, колишнього секретаря комсомольської організації Кіровоградського педінституту В. О. Дикого. У Красносіллі встановлено пам'ятники воїнам-визволителям і 280 односельцям, які полягли смертю хоробрих на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Красносілля