Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Цвітне

ЦВІТНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на схід від районного центру і за 18 км від залізничної станції Цибулеве. Населення - 2366 чоловік. Сільраді підпорядковане село Колона, Ружичеве.
У Цвітному міститься центральна садиба колгоспу ім. Дзержинського, за яким закріплено 4495 га сільськогосподарських угідь, з них 3316 га орної землі. Основний напрям господарства - хліборобство і тваринництво. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва, освіти й охорони здоров'я 83 чоловіка нагороджені орденами й медалями.
Є тут середня школа, де навчаються 375 дітей, працюють 29 вчителів, будинок культури, бібліотека з фондом 9520 книг, дільнична лікарня на 50 ліжок, відділення зв'язку, АТС, 4 магазини. Діє цех Олександрівського райпромкомбінату для виготовлення гончарного посуду. У двох партійних організаціях налічуються 68 ко
муністів, у двох комсомольських - 126 членів ВЛКСМ.
Засноване село у 30-х роках XVIII ст. козаками Миргородського полку. У 40-50-х рр. XVIII ст. Цвітне було одним із центрів формування і дій гайдамацьких загонів на Правобережжі. В лютому 1918 року в Цвітному встановлено Радянську владу.
550 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 214 з них нагороджені орденами й медалями. Уродженець Цвітного Т. 3. Березовський - повний кавалер ордена Слави. У селі споруджено пам'ятники воїнам-визволителям і 326 односельцям, які не повернулися з фронту.
Біля сіл Цвітного і Ружичевого досліджені поховання сарматів (II-І ст. до н. ери).

Сучасна карта - Цвітне