Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бандурове

БАНДУРОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Яланці, за 15 км на південь від районного центру і залізничної станції Хащувате. Населення - 3311 чоловік.
Тут міститься центральна садиба колгоспу «Іскра», за яким закріплено 7184 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4961 га орної землі. Це
багатогалузеве господарство зерно-молочного напряму. З допоміжних підприємств є млин, олійня, майстерня для ремонту сільгоспмашин, пилорама. За успіхи в розвитку сільського господарства 19 передовиків виробництва нагороджені орденами і медалями. Бригадир тракторної бригади Г. А. Шепета удостоєний ордена Леніна, завідуючий тваринницькою фермою П. О. Свідовий - ордена Жовтневої Революції.
На кошти колгоспу у 1971 році побудовано середню і початкову школи, в яких навчається 599 дітей, працюють 40 вчителів. У селі - два клуби, дві бібліотеки з фондом 15 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, два дитячі садки, шість магазинів, їдальня, ощадна каса. У двох парторганізаціях села - 72 комуністи, у двох комсомольських - 264 члени ВЛКСМ.
Бандурове виникло на початку XVIII століття.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року.
На захист Батьківщини в роки Великої Вітчизняної війни пішло 600 чоловік, 279 з них нагороджені орденами і медалями, 400 загинули в битвах з німецько-фашистськими загарбниками. Під час тимчасової гітлерівської окупації жителі села брали участь у діях партизанського загону «Буревісник» на території Одеської, Кіровоградської і Вінницької областей. Воїнам-визволителям Бандурового в центрі села споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Бандурове