Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грузьке

ГРУЗЬКЕ (до 1763 року - Педрівські Хутори) - село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км на північ від районного центру і за 8 км від залізничної станції Голованівськ. Населення -1914 чоловік. Сільраді підпорядковане село Ясне.
У Грузькому міститься центральна садиба колгоспу ім. Ульянова, за яким закріплено 3402 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3264 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. Вирощуються також зернові культури, цукрові буряки, соняшник, овочі. Допоміжні галузі - садівництво, рибальство. За трудові успіхи 26 колгоспників відзначені нагородами, серед них комбайнер В. Г. Смуток удостоєний ордена Леніна.
Працюють середня школа, в якій 23 вчителі навчають понад 300 дітей, будинок культури на 500 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. примірників, побутова майстерня, 4 магазини. Діє водопровід. Дві партійні та дві комсомольські організації об'єднують 52 комуністів і 82 членів ВЛКСМ.
Заснування села належить до другої половини XVIII століття.
Радянську владу встановлено на початку лютого 1918 року.
Першу артіль «Нова земля» було організовано в 1928 році. Місцевий колгосп ім. 12-річчя Жовтня в 1935 році встановив всесоюзний рекорд у ви
рощуванні мальків дзеркального коропа - по 12,5 цнт з гектара ставкової площі.
Під час Великої Вітчизняної війни 422 жителі села воювали у лавах Червоної Армії, з них 214 нагороджені орденами і медалями. Споруджено пам'ятник 207 загиблим землякам.
У Грузькому народився народний артист УРСР В. Ф. Козерацький.

Сучасна карта - Грузьке