Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олексіївка

ОЛЕКСІЇВКА- село, центр сільської Ради, розміщене за 29 км на південь від районного центру та за 4 км від залізничної станції Помічна. Населення - 1501 чоловік. Сільраді підпорядковане село Кирилівка.
В Олексіївці міститься центральна садиба колгоспу ім. Свердлова, за яким закріплено 7133 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 6708 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі
великої рогатої худоби. Споруджується комплекс будівель відгодівельного пункту. За підсумками 1971 року тракторній бригаді 3-го відділку присвоєно звання бригади високої культури землеробства. За досягнуті успіхи в розвитку сільського господарства 26 чоловік нагороджено орденами і медалями, в т. ч. доярку Т. Ф. Козиренко і свинарку Н. К. Варакутю - орденом Леніна, а голову колгоспу А. М. Танцюру - орденом Жовтневої Революції. На землях колгоспу міститься Кирилівський щебеневий завод.
Тут у восьмирічній школі 18 вчителів навчають 206 дітей. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека відмінної роботи з фондом 11,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок на 50 місць, два магазини. Діє водопровід.
В Олексіївці працють 70 комуністів і 58 комсомольців.
Село виникло в другій половині XIX століття.
На початку лютого 1918 року в Олексіївці встановлено Радянську владу. В роки громадянської війни 40 олексіївців служили в Червоній Армії. П. П. Савченко у 1918-1920 рр. воював у складі Чапаєвської дивізії, за хоробрість, проявлену в боях, його нагороджено орденом Червоної Зірки.
На фронтах Великої Вітчизняної війни в лавах Червоної Армії билися проти фашистів 408 жителів, 120 з них відзначено бойовими нагородами. Під час тимчасової окупації від рук гітлерівських окупантів загинули - голова колгоспу І. С. Петриков, якого було залишено на окупованій території для організації боротьби проти загарбників, директор місцевої школи О. А. Глімооцька, активісти колгоспного будівництва П. Н. Осетров, Г. С. Лиходід, Р. О. Панасевич. На честь 178 загиблих воїнів-односельців встановлено монумент.

Сучасна карта - Олексіївка