Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Попівка

ПОПІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на берегах Омельника, за 5 км на схід від районного центру і за 14 км від залізничної станції Павлиш. Населення - 846 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Калачівка, Костянтинівна, Любівка, Павловолуйськ, Солдатське, Федорівка, Червоний Омельник.
У Попівці міститься центральна садиба колгоспу «Зоря», за яким закріплено 4867 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3110 га орної землі, 54 га саду. Господарство спеціалізується па відгодівлі свиней, розвинуте також молочне тваринництво. У хліборобстві переважає вирощування пшениці, кукурудзи, цукрових буряків, соняшнику. З допоміжних підприємств діють олійня, млин, майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки. За високі показники у праці 98 трудівників нагороджені орденами і медалями.
У восьмирічній школі 16 вчителів навчають 130 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 7726 книг, краєзнавчий музей на громадських засадах, 2 медпункти, пологовий будинок, 4 магазини. Дві партійні організації налічують 63 комуністи, 2 комсомольські - 60 членів ВЛКСМ.
Попівка виникла у другій половині XVIII століття.
В кінці 1905 року селяни розгромили маєтки місцевих поміщиків. Організаторами цього заворушення були К. І. Лищенко, брати Гордій і Андрій Курченки та С. І. Манько.
У лютому 1918 року в Попівці встановлено Радянську владу. У 1929 році виникло 5 ТСОЗів, які через два роки об'єдналися у 2 колгоспи.
473 жителі села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 223 з них загинули, 208 відзначені. урядовими нагородами. Уродженцю с. Калачівки старшому політрукові І. Т. Овчаренку за мужність і відвагу, виявлені в боях під Києвом, посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В боях за визволення села від німецько-фашистських загарбників загинули 78 радянських воїнів. На їх честь споруджено пам'ятник, а полеглим односельцям - обеліск Слави.
В селі народився український композитор М. М. Калачевський (1851-1910 рр.).

Сучасна карта - Попівка