Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рощахівка

РОЩАХІВКА (до 1895 року - Олександрівка)- село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Гнилого Єланця, за 38 км на південний захід від районного центру. Населення - 605 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Ганнопіль, Жахівка, Маріуполь.
У Рощахівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Леніна, за яким закріплено 5546 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4760 га орної землі. Провідні галузі господарства - хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. В селі працює державкаремонтно-технічна майстерня райоб'єднання «Сільгосптехніки». За успіхи у виробництві сільськогосподарської продукції 61 чоловіка нагороджено орденами і медалями.
На колгоспні кошти у Рощахівці побудовано середню школу, де 23 вчителі навчають 250 дітей, а також дільничну лікарню на 35 ліжок, комбінат побутового обслуговування. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека, ветеринарний пункт, поштове відділення, 4 магазини. Діє водопровід протяжністю 12 км.
У Рощахівці - 27 комуністів, 44 комсомольці.
Засноване село на початку XIX століття.
Радянську владу у Рощахівці встановлено на початку березня 1918 року.
1923 року організовано ТСОЗ «Воля», 1927 року - ім. Шевченка, 1929 року - колгосп ім. Петровського.
Під час Великої Вітчизняної війни 109 жителів брали участь у боях проти фашистів, з них 52 нагороджені орденами й медалями. В селі споруджено пам'ятник воїнам-визволителям і обеліск Слави загиблим землякам.
Тут народився український радянський поет І. Г. Червоніщенко.

Сучасна карта - Рощахівка