Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Перчунове

ПЕРЧУНОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Корабельній, за 45 км на південний схід від районного центру і за 18 км від залізничної станції Помічна. Населення - 992 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Переселенці, Сміливе.
У Перчуновому міститься центральна садиба колгоспу «Родина», за яким закріплено 3854 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3597 га орної землі. У господарстві успішно розвивається хліборобство й тваринництво. Орденами й медалями нагороджені 36 чоловік, а колишній голова колгоспу, нині пенсіонер, комуніст Я. Я. Моклюк - орденом Леніна.
Є середня школа, де 20 вчителів навчають 270 дітей, будинок культури на 500 місць, бібліотека з фондом 13,5 тис. книг, якій присвоєно звання культурно-освітньої установи відмінної роботи, лікарня на 25 ліжок, дитячі ясла. Працюють два магазини, пошта, побутова майстерня. У двох партійних організаціях - 46 комуністів, у двох комсомольських - 108 членів ВЛКСМ.
Село засноване у другій половині XIX століття.
Радянську владу в Перчуновому встановлено в березні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 285 жителів села пішли на фронт, 142 з них загинули,
138 відзначені бойовими нагородами. На братській могилі воїнів-визволителів села відкрито пам'ятник. На честь 25-річчя визволення Перчунового встановлено гранітний обеліск з написом: «19.111 - 1944 р. звільненням с. Перчуно- вого закінчилося очищення Кіровоградщини від німецьких окупантів».
Уродженцями села є генерал-майор юстиції М. В. Кравченко і кандидат географічних наук О. М. Дроздов.

Сучасна карта - Перчунове