Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ясинуватка

ЯСИНУВАТКА - (давня назва - Чумпалова) - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річкй Інгульця, за 25 км на північний захід від цйионного центру та за 8 км від залізничної станції Пантаївка. Населення - 1214 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу «Комунар», за яким закріплено 1447 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1113 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні овочевих культур. Розвинуте тваринництво м'я- со-молочного напряму. З допоміжних підприємств діють млин, олійня. За трудові успіхи 12 колгоспників відзначено урядовими нагородами.
Працюють восьмирічна школа, де 12 вчителів навчають 130 дітей, восьмирічна школа-інтернат, будинок культури, три бібліотеки з фондом близько 10 тис. книг, дитячі ясла, медичний пункт, 2 магазини, стадіон. У Ясинуватці 27 комуністів і 18 комсомольців.
Село засноване на початку XIX ст. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
У 1924 році організована сільськогосподарська артіль «Свобода», до якої увійшли 24 господарства.
198 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 80 полягли в боях за Батьківщину, 75 з них за мужність і відвагу нагороджені орденами й медалями. На могилі воїнів, які загинули під час визволення села від гітлерівських окупантів, встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Ясинуватка