Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Павлівка

ПАВЛІВКА (до 1946 року - Свинаро-Павлівка) - село, центр сільської Ради, розташоване га 16 км на південь від районного центру і за 6 км на захід від станції Бурти Одесько-Кишинівської залізниці. Населення - 2918 чоловік. Сільраді підпорядковане село Свердлівка.
У Павлівці міститься центральна садиба колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС, за яким закріплено 4799 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3621 га орних земель, з них 1346 га поливних. Провідними сільськогосподарськими культурами є озима пшениця, кукурудза, соняшник та овочі. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 15 чоловік відзначені нагородами, серед них орденом Леніна - колишня трактористка К. П. Яросинська, орденом Жовтневої Революції - бригадир тракторної бригади Д. К. Пащенко.
У середній школі навчаються 485 дітей, працюють 39 вчителів. Є будинок культури, бібліотека з фондом 7250 книг, медична амбулаторія, 7 магазинів, кондитерський цех, побутовий комбінат. Діє цех Світловодського заводу керамічних виробів, де виготовляється гончарний посуд.
Комуністів у селі - 76, комсомольців - 143.
Перші поселенці на території сучасного села осіли в 1725 році.
У лютому 1918 року в Павлівці встановлено Радянську владу.
Весною 1924 року тут організовано ТСОЗ «Колос», 1928 року - «Веселі Бурти» і «Зелений гай», через два роки на базі ТСОЗу «Зелений гай» створено колгосп.
Під час Великої Вітчизняної війни 311 жителів села билися на фронтах проти фашистів, 135 з них загинули, 176 нагороджені орденами й медалями. У колгоспі працює прославлений партизан, Герой Радянського Союзу А. К. Цимбал.
Поблизу Павлівни досліджено курганні поховання доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) та скіфського періоду, виявлено поселення чорноліської (VIII-VII ст. до н. е.) та ранньослов'янської черняхівської культур. На території Павлівни знайдено кілька римських монет.

Сучасна карта - Павлівка