Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Захарівка

ЗАХАРІВКА(до 1870 року - Кисликова) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Чорному Ташлику, за 33 км на схід від районного центру і за 15 км від залізничпої станції Плетений Ташлик. Населення - 934 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Далеке, Капітонівка.
У Захарівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Пархоменка, за яким закріплено 6023 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5420 га орної землі, 76 га саду. Господарство займається вирощуванням зернових і технічних культур, м'ясо-молочним тваринництвом. Розвинуте бджільництво. 14 колгоспників відзначені урядовими нагородами. Першим орденоносцем села став комбайнер О. Г. Максюта, нагороджений у 1939 році орденом «Знак Пошани». У 1971 році він удостоєний ордена Леніна.
Тут є середня школа, де 20 вчителів навчають 219 дітей, консультпункт заочної школи, будинок культури на 450 місць, народний історико- краєзнавчий музей на громадських засадах, дві бібліотеки з фондом 8334 книги, пологовий будинок. У селі трудяться 38 комуністів і 58 комсомольців.
Захарівкавиникла наприкінці XVIII століття.
У 1905-1907 рр. селяни випасали худобу на поміщицьких посівах, палили скирти хліба, на мітингах вимагали відміни смертної кари і амністії політичним в'язням, збільшення оплати праці поденникам, припинення погромів тощо. 16 травня 1907 року відбулася збройна сутичка селян з карателями. Було вбито 3 і поранено 2 селян, активістів бойової дружини ув'язнено.
У лютому 1918 року в Захарівці встановлено Радянську владу.
Під час громадянської війни, у 1918 році, в селі діяв підпільний партійний осередок у складі 18 чоловік. Керівники осередку - брати матрос С. А. Лизогуб і В. А. Лизогуб. С. А. Лизогуб
обирався делегатом Першого Всеукраїнського з'їзду Рад. Пізніше обидва загинули від рук де- нікінців. На початку 1922 року від рук куркульських бандитів загинув секретар першого комсомольського осередку І. Стеценко. 1972 року його ім'я присвоєно середній школі.
1926 року в селі виникло перше кінно-трак- торне товариство «Трудівник».
В період Великої Вітчизняної війни 253 жителі перебували в лавах Червоної Армії, близько 200 удостоєні урядових нагород, 157 віддали життя за Батьківщину. На їх честь встановлено пам'ятник. Є також пам'ятник 52 радянським воїнам, які загинули в боях за визволення села.

Сучасна карта - Захарівка