Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванівка

ІВАНІВКА (до 1945 року - Янів) - село, центр сільської Ради, розташоване за 61 км на південний захід від районного центру і за 22 км від залізничної станції Користівка. Населення - 1045 чоловік. Сільраді підпорядковане село Веселе.
В Іванівці міститься центральна садиба колгоспу «Заповіт Леніна», за яким закріплено 3455 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2911 га орної землі. У господарстві вирощуються зернові культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств діє лісопильня з деревообробним цехом. За успіхи в розвитку сільського господарства 65 трудівників відзначені урядовими нагородами, бригадир тракторної бригади О. О. Покора і тракторист Д. Т. Михайлів - орденом Леніна.
Працюють восьмирічна школа, де 13 вчителів навчають 225 дітей, Будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, дитячий садок, 5 магазинів, побутовий комбінат тощо.
В парторганізації - 26 комуністів, у комсомольській - 24 члени ВЛКСМ.
Село засноване у 1750 році переселенцями з північної України.
В лютому 1918 року в Іванівці встановлено Радянську владу.
У 1925 році 18 бідняцьких сімей об'єдналися в колективне господарство «Дуб».
Під час Великої Вітчизняної війни 220 жителів села билися проти фашистів, 159 з них загинули, 61 відзначений бойовими нагородами. Тут споруджено пам'ятник воїнам, які полягли смертю хоробрих під час визволення Іванівки.

Сучасна карта - Іванівка