Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Букварка

БУКВАРКА (давня назва - Буковар) - село, центр сільської Ради, розташоване за 31 км на південь від районного центру і за 25 км від залізничної станції Цибулеве. Населення - 483 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Роздолля, Тарасівка.
У Букварці міститься центральна садиба колгоспу ім. Калініна, за яким закріплено 4058 га сільськогосподарських угідь, з них 2909 га орної землі. Виробничий напрям господарства - хліборобство і тваринництво. 48 колгоспників нагороджені орденами й медалями.
У восьмирічній школі 12 вчителів навчають 120 учнів. Є будинок культури, бібліотека з фондом 8113 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, магазин, їдальня, відділення зв'язку. У партійній організації - 32 комуністи, у комсомольській - 26 членів ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про село належить до 1752 року. Радянську владу в Букварці встановлено в лютому 1918 року.
У 1926 році створено машинно-тракторне товариство, а через два роки - ТСОЗи «1-е Букварське» і «2-е Букварське». 1930 року 90 проц. селянських господарств об'єдналися у колгоспи «Червоний хлібороб» і «Червона зірка».
У Великій Вітчизняній війні брали участь 203 жителі села, 78 з них відзначені бойовими нагородами. Під час визволення Роздолля в січні
1944 року винятковою мужністю і хоробрістю відзначився замполіт батальйону П. А. Остапенко. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У Букварці споруджено пам'ятники П. А. Остапенкові, 126 воїнам-визволителям і 131 загиблому воїну-односельцю.

Сучасна карта - Букварка