Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар'янівка

МАР'ЯНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на захід від районного центру. Населення - 546 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Грузьке, Кірове, Куйбишеве, Нововолодимирівка, Осикувате, Степине, Ульяновка, Яблунівка.
Колгосп ім. Димитрова, центральна садиба якого міститься у Мар'янівці,- багатогалузеве, високомеханізоване господарство, за яким закріплено 2480 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2298 га орної землі, 60 га саду. Колгосп вирощує озиму пшеницю, соняшник і цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успішне виконання завдань комуністичного будівництва 32 хлібороби відзначено урядовими нагородами.
У восьмирічній школі 15 вчителів навчають 80 дітей. Є клуб на 400 місць, бібліотека з фондом 7,9 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення.
У селі - 28 комуністів, 17 комсомольців.
Мар'янівка засновапа в кінці XVIII століття.
У січні 1918 року в селі встановлено Радянську владу.
Перший колгосп ім. Косіора у 1930 році очолив путіловський робітник-двадцятип'ятитисячник комуніст І. В. Сергєєв. У 1939 році трактористи цієї артілі А. М. Вовкотруб і М. А. Чайка були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 112 жителів села, 44 з них загинули, 58 - нагороджені орденами й медалями.
Уродженцем села є видатний український радянський актор, народний артист СРСР І. О. Мар'яненко (Петлюшенко) (1878-1962 рр.).
У Мар'янівці споруджено пам'ятник Г. Димитрову.

Сучасна карта - Володимиро-Іллінка

Сучасна карта - Мар'янівка