Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Плетений Ташлик

ПЛЕТЕНИЙ ТАШЛИК - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на південь від районного центру. Залізнична станція. Населення - 3035 чоловік. Сільраді підпорядковані села Груша, Первомайськ, Шевченкове.
У Плетеному Ташлику містяться центральні садиби колгоспів ім. Котовського та ім. 40-річчя Жовтня, за якими закріплено 7850 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 7626 га орної землі. Господарства спеціалізуються на землеробстві - вирощують озиму пшеницю, соняшник, цукрові буряки. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. В селі діють відділення районного об'єднання «Сільгосптехніки» та хлібоприймальний пункт. 102 колгоспники відзначені урядовими нагородами за сумлінну працю.
У середній і восьмирічній школах 38 вчителів навчають 450 дітей. 6 будинок культури на 350 місць, лікарня на 35 ліжок, бібліотека з фондом 12,4 тис. книг, побутовий комбінат, 6 магазинів.
У Плетеному Ташлику - 87 комуністів і 189 комсомольців.
Засноване село в 50-х роках XVIII століття. Радянську владу встановлено у січні 1918 року.
У 1924 році селяни об'єдналися в артіль «Червоний шлях», 1927 року- машинно-тракторне товариство «Червоний незаможник», наступного року - «Жовтнева праця».
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 600 жителів, 350 з них загинули, 250 нагороджені орденами й медалями. Житель села І. А. Катана - повний кавалер ордена Слави. У Плетеному Ташлику височить пам'ятник загиблим воїнам-визволителям.

Сучасна карта - Плетений Ташлик