Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Долинівка

ДОЛИНІВКА (до 1929 року - Хащуватські Хутори, Поліамполь, Будьоннівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км на північний схід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Гайворон. Населення - 1609 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Переямполь.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким закріплено 2845 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2211 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерно- молочний; розвинуте також
садівництво, городництво, птахівництво. У хліборобстві переважає озима пшениця. Вирощуються цукрові буряки. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 114 чоловік пагороджені орденами й медалями. Комбайнер М. К. Рябокоровка удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
Є середня школа, де навчаються 358 дітей і працють 28 учителів, клуб, дві бібліотеки з фондом 14 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, три магазини, побутова майстерня, поштове відділення, ощадна каса. У двох партійних організаціях села - 66 комуністів, у двох комсомольських - 79 членів ВЛКСМ.
Засноване село на початку XVIII століття.
Радянську владу в Долинівці встановлено в кінці лютого 1918 року. 1922 року організовано трудову сільськогосподарську спілку «Праця».
483 жителі села воювали па фронтах Великої Вітчизняної війни, 247 з них загинули, 370 нагороджені орденами і медалями. В центрі Долинівки встановлено пам'ятник загиблим воїнам і партизанам.

Сучасна карта - Долинівка