Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар'янівка

МАР'ЯНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Великій Висі, за 35 км від районного центру і за 18 км від залізничної станції Шостаківка. Населення - 2211 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Заріччя і Олексіївка.
У Мар'янівці міститься центральна садиба радгоспу «Мар'янівський», за яким закріплепо 7885 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 7325 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні насіння цукрових буряків. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. Вирощуються також зернові культури, переважно озима пшениця. З допоміжних підприємств діє цегельний завод. За високі виробничі показники 80 працівників радгоспу нагороджені орденами і медалями. Орденом Леніна відзначені механізатори А. А. Карпенко та І. Г. Піткевич, 5 робітників - орденом Трудового Червоного Прапора.
Діють дві восьмирічні школи, де 17 вчителів навчають і виховують 258 дітей, будинок культури, дві бібліотеки з фондом 17,8 тис. книг, медпункт, дитячий садок, побутовий комбінат, пекарня, їдальня, стадіон.
У селі - 98 комуністів і 64 члени ВЛКСМ.
Село засноване у другій половині XVIII століття. Влітку 1906 року 3 дні тривав страйк робітників економії, в якому взяли участь близько тисячі чоловік.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 168 жителів села, 78 з них відзначені нагородами, 67 загинули. У боях за визволення села смертю хоробрих полягли 209 воїнів Червоної Армії, на честь яких споруджено пам'ятник.
В Олексіївці народився повний кавалер ордена Слави Л. Ф. Мазарчук.

Сучасна карта - Мар'янівка